Meslek Hastalıkları Hastanesi

1976 yılında İstanbul Meslek Hastalıkları Kliniği’nin kurulması ile “Meslek Hastalığı” olgusu ilk kez gündeme gelmiştir. Meslek Hastalıkları  Hastanelerinin kuruluşu ancak 1980 yılında  mümkün olmuştur.  Ankara’da 100 yataklı ve İstanbul Kartal’da 300 yataklı  Meslek Hastalıkları ve Mesleki Rehabilitasyon Merkezi kurulmuştur. Kartal Meslek Hastalıkları Hastanesi 1992 yılının Ocak ayında bugünkü binasına taşınmıştır.
İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi, çalışanların işyerinde çalışma şartlarına bağlı olarak oluşan bedensel ve ruhsal problemlerin tespit ve tedavisi amacıyla kurulmuştur. Şu anda da sağlıklı üretimin sağlanması için çalışanların işlerini yaparken de sağlık düzeylerini korumaları hatta geliştirmeleri için çaba harcanmaktadır.
Hastane bünyesinde; meslek poliklinikleri, nöroloji, göz, göğüs hastalıkları, ortopedi, kulak- burun boğaz, dahiliye, çocuk, cildiye, genel cerrahi, enfeksiyon hastalıkları, diş ve psikiyatri polikliniği hizmet vermektedir. Ayrıca yataklı tedavi hizmetleri, periyodik muayene, işyeri ortam ölçümü ve mobil sağlık hizmet birimi de İstanbul Meslek Hastalıkları hastanesi bünyesinde hizmet sunmaktadır.

Başıbüyük Mah. Hastane Yolu Maltepe/İstanbul
Tel: 0216 421 44 00 Faks: 0216 421 43 96
DİLEK VE ÖNERİLERİNİZ, BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR !
FORMA GİDİN
Tc Sağlık Bakanlığı Dumansız Hava Sahası Saglıkla Buluşma Noktası Sabim ALO 184 ALO 113 Ulakbim İlacım TMO Bimer ALO 150 ALO 191 E-Devlet E-Nabız Web Uygulamaları Bilgi Edinme ÇSGB Elektironik Belge Doğrulama Sistemi Eğitim Kamu İç Kontrol Çalışmaları